Strach przed pierwszym stosunkiem

witam serdecznie mam 22 lata i jestem dalej dziewica chodz raz uprawialam sex i myslalam ze juz jest przebita blona lecz gdy poszlam do ginekologa okazalo sie ze nie gdy uprawialam sex z meszczyzna bylam pod wplywem alkocholu teraz gdy moj chlopak chcial sie zemna kochac odmuwilam mu poniewaxz sie tego balam dlaczego ??????

Przyczyna lęku przed podjęciem życia seksualnego może być różna- zarówno może to być kwestia relacji i braku pełnego zaufania czy uczucia do partnera, lęk przez zajściem w ciążę, niepewna samoocena i poczucie wartości jako partnera seksualnego, kompleksy, lęk przed bólem czy utratą, zaburzenia libido itp. Zachęcam do konsultacji z psychologiem i/lub seksuologiem. Określenie przyczyny trudności pomoże w poradzeniu siebie z nią.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza