Strach przed utratą miłości i zaufaniem

Mam 22 l. Jestem osobą towarzyską, niestety nie radzę sobie w kontaktach z facetami. Nigdy nie byłam w związku. Kolegów mogę mieć, nic więcej. W liceum (16l.) miałam przyjaciela, w którym się zakochałam, niestety on nie był facetem, który lubi dziewczyny z nadwagą. Nigdy się nie dowiedział o moim uczuciu. Dziś już o nim nie myślę. Poznałam za to fajnego faceta,prawie mój ideał. Przyjaźnimy się i zaczynam się bać,że go niedługo stracę.Już raz zrobiłam unik przed pocałunkiem. Sama nie wiem co chcę

Może warto razem z psychologiem przyjrzeć się temu, co Panią blokuje? Co jest powodem ambiwalencji i ambitendencji w relacjach z mężczyznami? Często przyczyny lęków tkwią w różnych emocjach i przeżyciach wcześniejszych, ich przepracowanie umożliwia zmianę, a tym samym poprawę relacji, umiejętności zaufania, wchodzenia w bliskość itp. Lepiej podjąć działania terapeutyczne zanim trudności w relacjach nasila się poprzez ich unikanie i doznawane porażki.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza