Strach przed wystąpieniem ciąży

Jak uspokoić partnera w związku z prawdopodobnym ryzykiem ciąży ?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, jaka jest Państwa sytuacja i na czym polega trudność.
Być może Wasze rozmowy warto oprzeć na dwóch elementach. Pierwszy - racjonalna ocena sytuacji i planowanie działań. Kiedy doszło do ryzykownego stosunku? Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy jest jeszcze możliwe przyjęcie tabletki po stosunku? Czy jest już możliwe wykonanie testu ciążowego? Kiedy najszybciej jest możliwa wizyta u lekarza ginekologa? itp. To praktyczne ustalenia, plan działania dla potwierdzenia lub wykluczenia ciąży.
Element drugi to Wasze wzajemne wsparcie emocjonalne, zaufanie, budowanie wspólnoty wobec nowej sytuacji, wzajemne zrozumienie swoich emocji (także tych najtrudniejszych), bliskość, akceptacja itp.

Pozdrawiam!

Witam,

Trudno będzie uspokoić partnera jeżeli nie jest gotowy na dziecko i nie chce przyjąć na siebie tej odpowiedzialności. Przede wszystkim radziłabym spokojnie z nim porozmawiać i opowiedzieć jak Pani się czuje i jak ma w związku z tą sytuacją plan.

Pozdrawiam,

Anna Mochnaczewska