Straciłam wszystkie siły i chęci do życia i działania. Czy to może być depresja?

Witam. Mam problem, z którym sobie zupełnie nie radzę. Od jakiegoś czasu, a dokładnie od ponad miesiąca, straciłam wszystkie siły, chęci do życia i działania.

Nic mi się nie chce, jestem senna za dnia, w nocy chodzę późno spać, ciągnie mnie do alkoholu, bo wtedy zapominam o wszystkim, czuję się wolna. Jak wyjdę z domu to mam wrażenie, że wszyscy się na mnie patrzą, ciągle myślę, że mam coś do zrobienia, ale nie wiem o co chodzi - jestem jednym kłębkiem nerwów, wszystko mnie irytuje, już sama nie wiem co mam robić. Nic mi się nie chce, najlepiej ciągle bym chodziła w dresie, nie chce mi się nawet zbytnio stroić jak muszę iść załatwić jakaś sprawę.

W nocy, jeśli zasnę, to mam dziwne sny, że o czymś zapomniałam co powinnam zrobić, a następstwem tego są okropne skutki po czym wstaję rano i myślę, czy to sen czy jawa, że jednak jest sprawa, o której ciągle zapominam. I myślę, ale nic z tego. Do tego miewam coraz częstsze bóle w klatce piersiowej pod sercem, do tego drżenie i pocenie rąk. Czy to jest depresja? Już sama nie wiem…

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne. Dokładnej diagnozy wymaga jednak wzorzec spożywania przez Panią alkoholu.Proszę pamiętać, że alkohol nie działa przeciwdepresyjnie- za jego rozluźniający, uspokajający efekt  można zapłacić uzależnieniem. Alkohol niszczy też struktury mózgu odpowiedzialne za prawidłowy sen.Kobiety są bardziej wrażliwe i podatne na uzależnienie od alkoholu i jego toksyczny wpływ na organizm.

Problemy ze snem wywierają niekorzystny wpływ na nastrój w ciagu dnia i zwiększają drażliwość. Psychiatra może zaproponować Pani leki przeciwdepresyjne o dodatkowym działaniu ułatwiającym zasypianie i poprawiającym jakość snu.

Drażliwość i przygnębienie może być również objawem innych zaburzeń- np. niedoczynności tarczycy, dlatego polecam Pani wizytę u psychiatry, w celu diagnozy i zaleceń co do dalszego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia