Stres, bolesność głowy a zaburzenia snu

Witam Od dłuższego czasu jestem narażona na stres w pracy. Na początku objawialo się to bólami glowy,osłabieniem,rozdrażnieniem, bólem w okolicach serca. Od 2 tygodni nie wiem co się ze mna dzieje. Jestem bardzo oslabiona, wszystko mnie boli... gdy mam jakis konkretny objaw np. zdretwiala mi reka zaczelam czytac o przyczynach i wkręcac sobie rozne choroby jak SM,rak i inne powazne. Napady leku najczęściej mam w nocy. Czasem nie śpię po 3 dni z rzedu. Czuję ze sie wykanczam. Jak sobie pomóc?

Mgr Anna Kubis Psycholog, Warszawa

Witam,
załączony opis odpowiada obrazowi lękowemu. Lęk jest prawidłową reakcją na stres, lecz gdy jest nieproporcjonalny, występuje bez działania czynnika stresującego, staje się problematyczny. Odczuwany przez Panią dyskomfort wydaje się umiejscawiać w ciele. Stąd zachęcam do nawiązania otwartej i szczerej rozmowy z psychologiem, który pomoże lepiej zrozumieć, skąd bierze się taka reakcja i jak zmniejszyć poziom cierpienia. Polecam też zwrócenie się do psychiatry, który pomoże doraźnie zmniejszyć objawy. W każdym wypadku należy wykluczyć inne zaburzenia, które mogą przebiegać z lękiem. Pozdrawiam!