Zaburzenia snu a problemy osobiste

Witam od 4 miesięcy mam problemy z spaniem do tego dochodzi uczucie wypieków na twarzy , pocenie się ,złe samopoczucie ,uczucie ciężkiej głowy ,czuje się podenerwowany odchodzi mi ochota na wszystko praktycznie . Parę miesięcy temu strasznie przeżywałem rozstanie z dziewczyna . Po prostu nie umiem się zebrać zaczynam bać się że może to być choroba psychiczna .Proszę o poradę czy moje wątpliwości są słuszne i czym to jest spowodowane i jak leczyć ????

Objawy, które pan przedstawia są silną reakcją na rozstanie z dziewczyną. Nadmiar stresu, powoduje, że organizm reaguje właśnie w taki sposób: pojawiają problemy ze spaniem, uczucie ciągłego zmęczenia, rozdrażnienie. Proszę spróbować sięgnąć po leki uspokajające które bez recepty są dostępne w aptekach. Pomogą załagodzić stany napięcia i poprawią sen. To są łagodne formy pomocy, nie uzależniają. Jeżeli nie zauważy pan poprawy, proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Będzie konieczność zastosowania leków z grupy antydepresantów.

Witam, myślę, iż odczuwa Pan objawy ostatnich napięć, stresów, które przekładają się na Pana codzienne funkcjonowanie, to nie choroba psychiczna. Doradzam zacząć od konsultacji z psychologiem, który dalej pokieruje procesem leczenia, konieczna będzie także konsultacja lekarska z lekarzem psychiatrą. W ramach NFZ w poradni zdrowia psychicznego może zapisać się Pan na wizytę do lekarza psychiatry bezpłatnie, on wystawi skierowanie do psychologa. Z psychologiem będzie mógł Pan porozmawiać i przepracować swój stan. Pozdrawiam serdecznie.