Zaburzenia snu, rozdrażnienie i nerwowość

Witam . Nie mogę spać boję się hałasów wydaje mi się że ktoś jest w domu , jestem rozdrażniona , nerwowa , mam problemy z koncentracją , nie odczuwam głodu , boję się komuś o tym powiedzieć żeby mnie nie ocenili jako WARIATKA :( To wraca co roku kiedy mąż pracuje nocami . Proszę o pomoc

Witam,
z Pani opisu wynika, że pojawiające się u Pani objawy są dla Pani męczące i powodują pojawianie się dodatkowych lęków (związanych z oceną innych). Tymczasem wiele osób doświadcza różnych symptomów związanych z funkcjonowaniem psychicznym w ciągu swojego życia. Niestety często jedynie część osób zgłasza się po pomoc i doświadcza w wyniku stosowanych oddziaływań ulgi.
Z Pani opisu wynika, że pojawiające się objawy maja charakter zanikający i są związane z konkretnym czynnikiem (brak bliskiej osoby obok). Tym samym opis Pani wskazuje, że w wielu sytuacjach potrafi radzić sobie Pani samodzielnie. Niemniej zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą lub psychiatrą, który będzie w stanie dokładnie rozpoznać Pani objawy i zaproponować stosowne oddziaływania. Warto zwrócić się o pomoc, gdyż dzięki wykonanej pracy może Pani odzyskać równowagę i poczuć się lepiej nawet w trudniejszych momentach.
Zachęcam do ewentualnego dalszego kontaktu
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Proszę zastanowić się nad tym co Pani konkretnie myśli w sytuacji, gdy męża nie ma nocami w domu - jakie przekonania, opinie wtedy się pojawiają? Opisywane przez Panią symptomy mogą mieć swoje źródło w przeżywanym przez panią stresie i napięciu, a z kolei ten stres i napięcie mają (często) swoje źródło właśnie w sposobach myślenia o danej sytuacji. Uświadomienie sobie, przeanalizowanie i zmiana pewnego stylu myślenia pozwoli zachować większy spokój w tych sytuacjach (tym bardziej, że w innych - wnioskując z Pani opisu - lęk się nie pojawia). Jeżeli samodzielna praca nad swoim myśleniem nie będzie przynosiła Pani satysfakcjonujących rezultatów, polecam udać się na konsultację z psychologiem poznawczo-behawioralnym, z którym uporządkuje sobie Pani pewne przekonania i pozna metody pracy nad nimi. Powodzenia.