Zaburzenia mowy i trzęsienie ciała podczas stresu

Witam, nie mam pojęcia co robić, gdy się denerwuje, od razu cała się trzęsę, wtedy mam też problemy z mówieniem, tak jakby mnie coś powstrzymywało, jak już coś mówię to bez sensu lub mieszam słowa/przekręcam, dodaje jakąś literę. Brałam leki na uspokojenie ale to nie pomogło, co robić? Dodam, iż brałam je przez rok, te sytuacje są najczęściej wtedy, kiedy się czegoś boję, z kimś się kłócę itd.

Witam serdecznie,
Skoro leki na uspokojenie nie były pomocne, to może warto byłoby się udać z tym problemem do psychologa? Dzięki konsultacji z psychologiem nauczyłabyś się radzić sobie ze stresem oraz tego, jak kontrolować swój lęk i emocje.
Pozdrawiam

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, ale niewykluczone, że Pani reakcje (drżenie ciała, zaburzenia mowy) mogą być oznaką zaburzeń lękowych (nerwicy), tym bardziej, że towarzyszy Pani poczucie lęku i niepewności. Być może Pani objawy to jedynie skutek nieumiejętnego radzenia sobie ze stresem, stąd problemy z mówieniem, zacinanie się, przekręcanie słów itp. Wówczas skutecznym sposobem radzenia sobie z napięciem byłaby konsultacja u psychologa. Podczas wizyt ze specjalistą mogłaby się Pani nauczyć, jak radzić sobie ze stresem, jak się relaksować itp. Obawiam się, że leki uspokajające nie będą skuteczne, gdyż działają tylko objawowo, ale nie likwidują przyczyn Pani problemów. Zachęcam Panią do konsultacji psychologicznej, spotkania z psychoterapeutą albo poszukania dla siebie dobrego treningu radzenia sobie ze stresem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam
Sugerowałabym, aby skontaktowała się Pani z psychoterapeutą,będzie Pani mogła z nim przeanalizować co leży u podłoża Pani problemów i przepracować je.
pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska kubiak