Stres, nerwica, wpadanie w paranoję i lęki a wskazania do konsultacji psychologicznej

witam, czy objawy takie jak stres, nerwica, wpadanie w paranoje oraz i szał, lęk w życiu jak i w śnie-również niespokojne sny, świadomość tego, że samemu się nie pomoże jest powodem do konsultacji? Co zrobić jak nie da się normalnie funkcjonować co powoduje nie obliczalne zachowanie. Proszę o odpowiedź to da mnie bardzo ważne.

Witam,

to jak najbardziej temat do konsultacji. Zastanawiam się tylko czy lepsza byłaby w tej sytuacji konsultacja psychologiczna, czy psychiatryczna. Przy bardzo silnym niepokoju proponowałbym najpierw konsultację psychiatryczną. Lekarz psychiatra może zaproponować leki, które złagodzą objawy i umożliwią dalszą pracę, np. psychoterapeutyczną, zaś psycholog nie ma możliwości wypisania recepty.

Pozdrawiam!