Strzelanie kolana po rozpoczęciu treningów karate a przeciążenie

Witam. Otóż, odkąd zacząłem trenować karate, czuję jak lewe kolano zaczyna mi strzelać. Byłem na RTG, a tam nic nie wykryli. Posiedziałem 3 miesiące bez treningu, odpocząłem i zregenerowałem się. Wczoraj poszedłem na trening, lekko kuło czasem z boku, czasem u zewnętrznej strony kolana. Poza tym, kolano w ogóle nie boli. Mogę robić przeróżne ćwiczenia i nic mi nie jest. Tylko od czasu do czasu coś zaboli, ale nieznacznie. RTG czysto, kolano boli raz na jakiś czas. Czyżby tylko przeciążenie?

Witam, przeskakiwanie w kolanie często jest spowodowane obcieraniem się różnych struktur o siebie w stawie. Może to być spowodowane przeciążeniem, napięciem struktur okołostawowych lub ciałem wolnym w stawie. Zalecam udanie się do fizjoterapeuty, który oceni staw testami funkcjonalnymi, rozluźni napięte struktury i zaleci ćwiczenia w celu przywrócenia prawidłowej biomechaniki stawu.
Pozdrawiam