Stwierdzenie teratozoospermii

M�j m�� robi� badanie rozszerzone nasienia i wszystko wysz�o w normie ale stwierdzona teratozoospermi� (indeks teratozoospermii 1, 43) plemniki prawid�owe 1,69 a nieprawid�owe 98,31 - wady g��wki. Czy mo�liwe jest,�e ten wynik wyszed� tak dlatego �e nie by�o zachowanej wstrzemi�liwo�ci 3 dni tylko 2 i �e m�j m�� by� na imprezie i pi� du�o alkoholu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki powinien ocenić lekarz prowadzący. Bez wątpienia jednak badanie należy w przyszłości wykonywać wg zaleceń.