Styl pływania na wzmocnienie mięśni i poprawę postury

Witam, mam problem z odstającymi łopatkami oraz ogólnie mało podoba mi się moja postawa. Byłem u lekarza ortopedy i fizjoterapeuty i oboje powiedzieli, że wystarczy wzmocnić mięśnie. Od ponad roku chodzę basen,kilka razy dziennie, po godzinę. Pływam dosyć dobrze i mam całkiem dobrą formę. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy styl na wzmocnienie mięśni utrzymujących łopatki i ogólnie na poprawę postury.

Najlepszym stylem pływania w Pana przypadku będzie pływanie na plecach (stylem grzbietowym). Nie poprzestawałabym jednak jedynie na pływaniu, polecam również odpowiedni zestaw ćwiczeń gimnastycznych (z przyborami, np. taśmy elastyczne), które w znaczny sposób wpłyną na wzmocnienie mięśni grzbietu.