Pływanie przy problemach z kręgosłupem

mam problem z kregoslupem,czesto dotyka mnie tzw.postrzal lumbago.Jaki styl plywania powinnam wybrac i czy plywanie zabka moze mi zaszkodzic?

Witam,
pływanie jest bardzo dobrym sportem, jednak najlepszy styl dla Pani to pływanie grzbietem. Leżąc na plecach nie wywołujemy napięć, pływanie żabką możenie być komfortowe przy takim schorzeniu. Polecam regularne pływanie na plecach i kilkanaście minut ćwiczeń wzmacniających mięśnie grzbietu każdego dnia.
Pozdrawiam

Witam,
Najbardziej wskazany jest styl grzbietowy. Styl klasyczny zwany "żabką" przy bolesności odcinka lędźwiowego może pogłębić dolegliwości.

Pozdrawiam