Szczupła sylwetka i osłabienie mięśni a chęć przybrania masy mięśniowej

Witam Mam 18 lat moja waga to 52 a wzrost 176 sylwetkę mam szczupłą mnięśni u kończynach górnych brak na siłowni nie ćwiczyłem i nie dam rady bo mam osłabienie mnięśni czy mogę brać białko nie wiem czy naturalne czy te w proszku zalaniem wodą bądź mlekiem bo chciałem trochę mieć tej masy mnięśniowej

Witam serdecznie,

Niestety bez ćwiczeń nie zbuduje Pan masy mięśniowej. Białko jako suplement diety, różnego rodzaju koktajle są zalecane osobom ćwiczącym. Proszę skonsultować się z ortopedą a następnie z trenerem którzy powinni dobrać Panu odpowiednie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk