Szkodliwość cukru obecnego w owocach

Czy cukier zawarty w owocach szkodzi? Czy warto ograniczać je w codziennej diecie?

Witam Panią,

Ogólnie rzecz biorąc cukier z owoców nie szkodzi, ale należy pamiętać aby zachować umiar!! Pytanie też do Pani na czym Pani zależy? Jeżeli ma Pani tendencje do tycia lub jest Pani na diecie redukcyjnej to z pewnością owoce należy ograniczać, ponieważ zawarty w nich cukier prosty dostarczony w dużych ilościach nie zostanie zamieniony na energię a odłożony w postaci tkanki tłuszczowej. Nie należy tez jeść owoców na kolację, kiedy to zwalnia przemiana materii, spada zdolność insulinowa i znów cukier może się odłożyć. Podobnie owoce powinno się ograniczać przy podejrzeniu cukrzycy.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk