Tkanka tłuszczowa a tkanka mięśniowa

Witam serdecznie, w jaki sposób mogę się dowiedzieć czy konkretna część ciała (nogi) jest rozbudowana z powodu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej czy mięśniowej? Czy można dokonać analizy składu ciała tylko dla poszczególnych fragmentów?

W przypadku ud, brzucha i ramienia pomocny może okazać się fałdomierz. Co do urządzeń stricte oceniających skład danej części ciała to do tej pory się nie spotkałam.