Toczeń układowy i ubytki w skroni
Witam choruje na toczen ukladowy...2 lata temu po badaniu MRI reumatolog powiedziala ze mam ubytki w lewej skroni(co to oznacza?)lekarz kazal brac acard 75mg dziennie...chcialabym zaczac stosowac kwas ALA ,mam tez wysoki fibrynogen i stad pytanie czy przez to nie rozrzedze krwi za bardzo...czy istnieje jakies ryzyko...podobno kwas obniza poziom fibrynogenu?Dziekuje i pozdrawiam.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, niestety bez dokładnego opisu MRI nie mogę stwierdzić co oznacza ten ubytek. Natomiast dawka 75 mg ASA jest dawką bezpieczną i nie należy się obawiać się objawów ubocznych, natomiast może pomóc z problemami z nadkrzepliwością, spowodowanych np. przez toczeń (podwyższony fibrynogen). Pozdrawiam.