Trenuję wyczynowo - jaka dieta jest dla mnie najlepsza?

Witam Mam 16 lat i ważę 59 kg przy wzroście prawie 170 cm. Wiem, że to nie wygląda na dużo kiedy się to czyta, ale w rzeczywistości jak staję na wadzę, to niekiedy chce mi się płakać. Ładny wygląd nie jest jednak moim najważniejszym celem. Trenuję sport wyczynowo - akrobatyka, gimnastyka itp. i żeby łatwiej mi się ćwiczyło powinnam schudnąć do ok. 55 kg. Mam czas do maja, bo wtedy zaczyna się sezon, jednak musiałabym już w kwietniu osiągnąć pożądany rezultat, gdyż moje ciało musi się przyzwyczaić do nowej wagi, rozłożenia środka ciężkości w ćwiczeniach. Potrzebuję takiej diety, która będzie bogata we wszystko co potrzebuje organizm przy wielkiej aktywności fizycznej (trening ok. 4 x w tyg., do tego ćwiczenia codziennie w domu, bieganie 2 x w tyg po 20/30min). Czy umiecie mi coś poradzić? Z góry dziękuję za pomoc
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli chcesz konkretnej diety, odpowiednio dopasowanej do Twojego wzrostu, wieku oraz aktywności fizycznej powinnaś udać się do dietetyka. Po dokładnym przeanalizowaniu Twoich nawyków żywieniowych oraz celów ułoży dla Ciebie odpowiednią dietę.
Odchudzanie się na własną rękę nie będzie dla Ciebie korzystne.

Pozdrawiam