Trudności w mówieniu o swoich uczuciach

Dzień dobry , mam 18 lat , mam bardzo duży problem z otwartością nie potrafie wyrazac ani mówic o swoich uczuciach , kiedy mam powiedziec cos wiecej niz mam na imie ..... to nie potrafie oczywiscie szczeże , mało kiedy otwieram sie przed kims , zazwyczaj jestem taka jaka chcą mnie widziec inni . Poznałam teraz dużo starszą odemnie dziewczyne z którą sie zaprzyjazniam ona wie ze jest mi trudno chciała bym jej jakos ułatwic tą naszą znajomośc

Warto przyjrzeć się przyczynom nadmiernego zamknięcia i zablokowani- bardzo często jest to lęk przed odrzuceniem wynikający z wcześniejszych doświadczeń lub relacji z ważnymi osobami. Można to przepracować, zmienić- w procesie psychoterapii. Specjalista pomoże także w zbudowaniu poczucia bezpieczeństwa, własnej wartości i wiary w siebie.