Problem z akceptacją cech swojego charakteru

Witam, Mam problem z akceptacją siebie. I nie chodzi tu tyle o wygląd ile o charakter. Mam mnóstwo cech których nie znoszę np. małomówność, nieśmiałość, lękliwość, płaczliwość, brak wiary w siebie itd. Mam problem z kontaktami z ludźmi, często nie potrafię się odnaleźć w towarzystwie. Podejrzewam fobie społ i nerwicę(bo często odczuwam nieuzasadniony lęk np. gdy rozpoczynałam studia) ale nie jestem pewna. Byłam już u 2 psychologów ale nie wiele mi pomogli. Co robić?szukać kolejnego?

Dzień dobry!

Nie wspomina Pani, co oznacza, że dotychczasowe wizyty nie pomogły. Pierwszym etapem pomocy psychologicznej jest diagnoza, którą należy przeprowadzić i już jej postawienie (np. potwierdzenie lub odrzucenie Pani hipotez co do nerwicy czy fobii społecznej) będzie pierwszy krokiem naprzód. Drugim etapem jest zaplanowanie możliwego leczenia i decyzja o jego rozpoczęciu.
Tak, polecam ponowną próbę kontaktu z psychoterapeutą.

Pozdrawiam!