Trudności w osiągnięciu równowagi emocjonalnej w nowym związku

Witam. chcialabym sie dowiedziec do jakiego lekarza powinnam sie zglosic jezeli mam problemy z zyciem. Mam meza i zawsze robie wiele problemow z niczego, Martwie sie o niego, bojem troszke jestem zazdrosna. Jestem tez kobieta po przejsciach. Nie mam coreczki ze mna bo ma ja moj byly maz. Co prawda minelo juz prawie 3lata ale ja czuje ze dalej nie moge sie pozbierac i ogarnac. nie potrafie zaczac nowego zycia z moim drugim mezem. i moze dlatego o byle co sie czepiam.cos jest nie tak ze mna.pomocy

Dzień dobry, wyraźnie potrzebuje Pani pomocy psychoterapeuty. Należy poszukać przyczyny Pani problemów w aktualnym związku biorąc pod uwagę Pani przeszłość. Wspomniała Pani o tym, że nie ma przy sobie córeczki, więc to z pewnością jest ważne. Czemu tak się stało? Często niepoukładane sprawy z przeszłości rzutują na nasze obecne życie. Mogą to być również nieświadome uczucia, jak choćby poczucie winy, złość czy inne. Temu wszystkiemu powinna się Pani przyjrzeć wspólnie z terapeutą aby móc ułożyć sobie szczęśliwe życie. Proszę o tym pomyśleć. Życzę wszystkiego dobrego.

Dzień dobry, bardzo panią zachęcam do podjęcia terapii indywidualnej. Pani historia życiowa, doświadczenie rozwodu i rozłąki z córeczką, to powody dla których może pani mieć, jak to pani nazywa, "problemy z życiem". Czytając pani list, mam wrażenie, jakby pomimo upływu lat miała pani nie zamknięty tamten etap życia, stąd być może kłopoty z zaczęciem nowego życia z drugim mężem. Pozdrawiam panią serdecznie.

Dzień dobry, w pierwszej kolejności zachęcam do kontaktu z psychologiem, najlepiej psychologiem - psychoterapeutą. Razem przyjrzycie się państwo pani problemom oraz ich źródłom. Psycholog zaleci dalsze kroki, prawdopodobnie podjęcie terapii indywidualnej. pozdrawiam.