Trudności za zasypianiem a prawdopodobieństwo uzależnienia od leków nasennych

od dluzszegoczasu nie moge zasnac wiec lekarz przepisal mi tabletki :na sen ale boje sie ze sie uzaleznie i, bo bez tabletki nie zasne ,a 20 szt juz plknalam,mam 54 lata i raczej spokojny tryb zycia,

W zaburzeniach snu ważne jest ustalenie przyczyny tych dolegliwości. Nie napisała Pani jakiego typu leki nasenne zostały przepisane (ziołowe czy barbiturany), ani przez jakiego lekarza (rodzinnego, psychiatrę). Ważne jest, aby była Pani pod stałą kontrolą lekarską oraz dawkowała leki zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli chce Pani poszukać przyczyn problemów ze snem, polecam konsultacje z psychologiem w Pani rejonie.

Warto mówić o swoich wątpliwościach lekarzowi.Leki na początek często są pomocne jak chodzi o wybicie się z "błędnego koła" trudności w zasypianiu. Nie wszystkie leki są lekami uzależniającymi, a do tego zależy to także od dawki i czasu trwania.
Korzystając obecnie z farmakoterapii warto wyrobić sobie zdrowe odruchy sny nocnego, zasypiania itp, żeby potem ułatwić sobie odstawianie leku (w konsultacji z lekarzem).