Tycie u 12-latki przy małych posiłkach

Cześć mam 12 wzrostu mam 163 cm a ważę 60 kg przez niecałe 2 lata przytyłam 15 kg jestem załamana ponieważ jem bardzo mało a tyje i już następnego dnia ważę o 0,2 więcej co mogę zrobić aby tak nie tyć albo co ćwiczyć?
KOBIETA ponad rok temu

Witam.
Piszesz że przytyłaś 15 kg, warto abyś sprawdziła hormony tarczycy TSH i cukier a wyniki skonsultuj ze specjalistą. Najlepiej jak udasz się do dietetyka, który opracuje Ci indywidualny program żywieniowy, odpowiedni dla Twoich potrzeb, wieku, trybu życia, stanu zdrowia. Pamiętaj, że w diecie ważny jest dobór i jakość produktów jak i proporcje pomiędzy różnymi składnikami odżywczymi. Wprowadź również ćwiczenia minimum 3 x w tygodniu.

Witaj. To normalne, że przez dwa lata przytyłaś - pamiętaj, że z racji tego, iż jesteś w wieku dojrzewania Twoja sylwetka cały czas się zmienia – rośniesz, a więc i masa ciała może (a nawet powinna) proporcjonalnie ulegać zwiększeniu. Ważne jest jednak także to, abyś prawidłowo się odżywiała. Więcej przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.