Co zrobić, żeby mieć ładną figurę?

Witam, mam 15 lat, mierzę 163 cm, ważę 54 kg. Od jakichś 10 dni zaczęłam ćwiczyć (hula hoop, brzuszki), ale nie widzę efektów. Może powinnam ćwiczyć dłużej niż tylko godzinę? Albo po prostu zastosować inne ćwiczenia?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Według siatek centylowych Twoja waga i wzrost są jak najbardziej proporcjonalne w stosunku do siebie, jak i właściwe dla wieku. Rozumiemy zatem, że Twoja wzmożona aktywność fizyczna związana jest z chęcią wymodelowania ciała oraz poprawy samopoczucia. Pamiętaj jednak, że okres 10 dni jest czasem zbyt krótki, by zaobserwować jakiekolwiek rezultaty ćwiczeń. W zależności od grupy mięśni, na efekty trzeba poczekać 4, a nawet i 10 tygodni. Godzina ćwiczeń jest czasem optymalnym, możesz nawet skrócić ćwiczenia do 45 min, a ćwiczyć na przykład jeden dzień więcej w tygodniu.