Tymczasowe rozstanie a kontakt pomiędzy partnerami

Jesteśmy 4lata,mieszkamy osobno.Ostatnimi czasy zaczęłam strasznie narzekać na WSZYSTKO!mówił,że ma dość tego marudzenia,że przez ostatni czas tyle się tego nazbierało,powiedział też,że w tym związku jest też SUPER!że myśli, że mnie kocha,ale mam mu dać troszkę czasu,piszemy cały czas ze sobą.Powiedział,że jest o co walczyć,bo sporo ze sobą przeżyliśmy,dzisiaj powiedział, że nie wie czy mnie przestał kochać,ale że zależy mu na tym,żeby było tak jak dawniej.Jak to zrobić, żeby mnie znów pokochał?

Witam,
Warto zadać sobie samej pytanie z jakiego tak na prawdę powodu Pani "marudzenie" jest. Może są jakieś jedna, bądź dwie najważniejsze przyczyny i może warto skoncentrować się nad rozwiązaniem rzeczywistych trudności.
Jesteście ze sobą już długo-4 lata i osobno. W każdym związku, dla jego rozwoju warto, zadbać o konstruktywne zmiany. Stagnacja przez dłuższy czas wypala uczucie, szczególnie na odległość.Ale czy chłopak przestał kochać? Z tego co Pani pisze jest w nim uczucie. Warto o nie zadbać, poprzez szczerą, konkretną rozmowę okreslającą problem i jego rozwiązanie, a nie wzajemne bezsensowne pretensje, które trzęsą fundamentami, które budowaliście. Może też warto udoskonalić Wasz związek?
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Proponuję podjąć wyzwanie i pomyśleć nad zmianą swojego zachowania, czy też sposobu myślenia. Skąd się bierze rzeczone "marudzenie"? Co jest jego źródłem i jak się objawia? Rozumiem, że to jest powód waszego chwilowego rozstania, a skoro tak - proponuję zająć się właśnie tym elementem. Jeżeli sama Pani nie radzi sobie z tą trudnością, może spotkanie z psychologiem pomoże Pani przepracować problemy i wyeliminuje "marudzenie"? Polecam spróbować.