Uczucie ograniczenia podczas ćwiczeń na rowerze stacjonarnym

Witam. Jako że zdecydowałem się w końcu wziąć za siebie mam takie pytanie. Przeszedłem na dietę, zmieniam nawyki żywieniowe na zdrowe odżywianie itd. Staram się również ćwiczyć, jako że mam pracę siedzącą i żadnej siłowni w promieniu 50km, kupiłem rower stacjonarny. No i tutaj jest problem, bo po 15 minutach treningu na najlżejszym profilu moje nogi odmawiają posłuszeństwa, mimo że chciałbym więcej to nie daję rady. Powinienem ćwiczyć dłużej na siłę, czy jednak małymi kroczkami?(limit znak

Małymi kroczkami i może lepiej coś nie na siedząco, skoro już pracę ma Pan siedzącą, może lepiej bieganie, marsze, basen , proszę rozćwiczyć te partie mięśni , które najbardziej są zaniedbane. Rower ew. dodatkowo

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Oczywiście zdrowa dieta to jedno, aktywność fizyczna to drugie.
Na pewno nie należy ćwiczyć ponad siły, gdyż może przynieść to więcej szkody niż pożytku.
Proszę ćwiczyć regularnie, a z każdym dniem, tygodniem będzie Pan w stanie pokonywać dłuższy dystans, a wydolność fizyczna będzie się zwiększać.

Witam serdecznie,

przede wszystkim gratuluje decyzji o zmianie nawyków żywieniowych i prowadzeniu zdrowego trybu życia, super! teraz najważniejsze aby prowadzić dietę urozmaiconą, odpowiednio dopasowaną do zapotrzebowania energetycznego organizmu, stanu zdrowia. Jeżeli wcześniej nie było wysiłku fizycznego to jak najbardziej organizm potrzebuje czasu aby mieć lepszą kondycję. Systematyczność i cierpliwość to najważniejsze, małymi kroczkami osiągnie Pan swój cel.
Jeżeli jednak z czasem nie poczuje Pan różnicy to warto wykonać badania.

pozdrawiam
Małgorzata