Uczucie pociągu do mężczyzn u 19-latka

Witam, mam 19 lat. Mam duży pociąg do mężczyzn. Czy może to oznaczać, że jestem gejem? Nie chce nim być, chcę mięć dziewczynę itd. Co mam zrobić?

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Jest Pan dość młody, więc tożsamość seksualna jeszcze się kształtuje. Prawda jest taka, że u wielu kobiet i mężczyzn można zaobserwować pewne tendencje biseksualne. Możliwe, że odkrył Pan teraz swoją biseksualną stronę. Pociąg do mężczyzn może wynikać również z lęku przed kobietami. Polecam wybrać się do psychologa, który będzie otwarty na takie tematy i przyjrzeć się temu bliżej.

Witam Pana
Pisze Pan o pociągu do mężczyzn, może to oznaczać kilka rzeczy np naturalną potrzebę identyfikacji z mężczyznami i chęć podpatrzenia jak oni funkcjonują, pana zainteresowanie mężczyznami może też wynikać z ciekawości, niekoniecznie może to mieć homoseksualny wymiar. Ludzie lubią przyglądać się swojej płci, dlatego że żyjąc pośród innych niespecjalnie chcemy się od nich jakoś bardzo wyróżniać.
Anna Suligowska