Uczucie pustki a drżenie nóg

Witam, mój problem polega na tym, że cały czas mam pustkę w głowie, z tego powodu cały czas się męczę, oprócz tego nie odczuwam z niczego przyjemności, czuje się tak jakbym nie miała uczuć, nic nie czuje, nic mnie nie cieszy, nie czuje ani smutku ani radości, tak się nie da żyć, bez myśli, bez odczuwania czegokolwiek. Dodam tylko że wszystko zaczęło się 2 lata temu - moje nogi zaczęły samoistnie się trząść. Brałam haloperidol po którym się zaczęłam zawieszać i od tamtego momentu pustka w głowie.

Witam,
tak może działać ten lek,że "znieczula"emocjonalnie a wiadomo,że emocje są jednocześnie życiowym drogowskazem.Proponowałabym więc,nie tyle odcinania się od swoich emocji,ale ich bezpiecznego wyrażenia w procesie psychoterapii i pozostawienia "za sobą",jako nieaktywne i zrozumiałe.To naprawdę działa dla zdrowia,jesteśmy istotami społecznymi,które muszą się między sobą komunikować zamiast zamykać,jak teraz Ty.
Jeżeli potrzebujesz,proszę o kontakt.

Polecam udać się na psychoterapię, podczas której popracuje Pani nad swoją afektywną (odczuwanie,,wyrażanie emocji), ale i poznawczą (koncentracja, pamięć itd) stroną funkcjonowania. Ponadto niezbędne jest znalezienie trafnej diagnozy Pani stanu tak,by dobrać efektywne metody działania i odnaleźć prawdopodobne źródło Pani stanu. Nie można tego zrobić bez osobistej wizyty u specjalisty.
Pozdrawiam

Witam,
jeśli nadal stosuje Pani farmakoterapię, warto byłoby skonsultować się odnośnie doświadczanych przez Panią objawów (zarówno trzęsących się nóg jak i doświadczeń emocjonalnych) z prowadzącym Panią lekarzem psychiatrą. Ważne jest również, aby wiedziała Pani, że w zaburzeniach psychicznych, prócz stosowanych leków można równolegle pracować nad trudnościami emocjonalnymi poprzez psychoterapię. Proponuję konsultację z psychologiem lub terapeutą. W indywidualnym kontakcie specjalista będzie w stanie postawić odpowiednią diagnozę oraz dostosować oddziaływania do Pani potrzeb.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl