Uczucie tworzenia rzeczywistości przez 19-latka

Witam mam 19 lat i dziwny problem czesto moj muzg tworzy swoja rzeczywistosc tak jak deza vu np lezalem wczoraj w lozku pisze z dziewczyna i mamy do kina isc i tak jak by to juz bylo ze nie poszlismy do tego kina bo sie bedzie zle czula i dzis dzwoni ze zle sie czuje i ma jelitowke tylko ze czasami sie to sprawdza czasami nie i uniemozliwia mi to podejmowania decyzji bo niektore rzeczy sa mile co rzadko sie zdarza czesciej przykre i czesto to sie dzieje i to jest bardzo realne i nie wiem co jest

Podobne objawy mogą być tylko wrażeniem związanym ze zbiegami okoliczności. Jeśli jednak są mocno nasilona, warto zgłosić się do lekarza psychiatry i podjąć diagnostykę, gdyż mogą świadczyć o innych zaburzeniach (np schizofrenia).

To trochę dziwne, co piszesz, bo pewnie trudno to opisać. Radziłabym Ci opowiedzieć wszystko ze szczegółami komuś "na żywo", na przykład psychologowi. Pozdrawiam!

Witam
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pana kłopotów
i znalezienia właściwego rozwiązania problemu jest konsultacja
z neurologiem, który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
czyli zleci badania sprawdzające pracę mózgu i całego
układu nerwowego oraz zastosuje odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie