Uczucie wycofania z życia

czy to że cały czas w głowie mam tablice mendelejewa, czuje sie wycofana i ponizana wskazuje na jakas chorobe psychiczna?

Podaje Pani nazbyt mało specyficznych danych, aby móc cokolwiek powiedzieć. Z pewnością wycofanie społeczne i poczucie poniżenia nie są naturalnym odczuciem ludzkim i w związku z tym wymagałoby głębszej diagnozy oraz pracy nad poprawą tego stanu. Tablica Mendelejewa w głowie może być urojeniem, ale równie dobrze może być nieświadomie wyzwalana przez panią w wyniku myślenia o niej, lub w skutek jakichś wspomnień czy doświadczeń. Niestety bez osobistej wizyty u psychologa/psychiatry i dogłębnej diagnozy nie można nic stwierdzić. Proszę udać się do specjalsty. Pozdrawiam.

Może, ale nie musi. Po takim, właściwie jednym zdaniu nie da się jednoznacznie stwierdzić. Musi Pani porozmawiać z lekarzem lub psychologiem, ale warto szukać pomocy, jeśli czuje Pani, że jest źle. Po co czekać? Pozdrawiam