Unieruchomienie ręki po wyciągnięciu płytki metalowej

Witam, po 2 latach i 3 miesiacach od wstawienia plytki metalowej w obojczyk beda mi ja wyciagac. Czy po tej operacji trzeba będzie unieruchomic bark lub reke? I po jakim czasie mozna wrocic do pracy siedzacej przy komputerze?

Na wszystkie te pytania odpowie ortopeda prowadzący!!! Ja , nie znając stanu wyjściowego ani obecnego - Nie jestem w stanie odpowiedzieć autorytatywnie!!! zż

Zależy jakie będą Pani odczucia po zabiegu i jakie zalecenia będzie mieć lekarz prowadzący. Za mało szczegółów, żeby napisać coś więcej.