Usg weryfikujące proces gojenia po skręceniu kostki

3 tygodnie temu skrecilam kostke, ale dopiero 30 kwietnia bede miala usg weryfikujace proces gojenia. Kiedy wobec tego powinnam zaczac cwiczenia wzmacniajace miesnie i takie zabiegi jak ultradzwieki i wirowka wodna?

Wspomniane zabiegi fizykalne mają w swoim założeniu przyspieszyć proces regeneracji po urazie. Nie ma co czekać specjalnie do 30 kwietnia. Odnośnie ćwiczeń – to dużo zależy od „typu skręcenia” – jedno skręcenie nie jest równe drugiemu. A głównym rozsądnym rozwiązaniem jest wsłuchanie się w swoje ciało, – jeśli zwykłe obciążanie stopy sprawia ból to nie ma co jeszcze forsować stopy. Ból jest objawem ostrzegającym. Jeśli obciążanie stopy nie daje odczucia bólu, – jako ćwiczenie wystarczy chodzić z prawidłowym „przetoczeniem” się stopy po powierzchni podparcia. I tak dalej… Wspomnę tylko, że warto zadbać o elastyczność tkanki w obrębie „kostki”, – czyli o pełną ruchomość w stawie, która najprawdopodobniej w procesie leczenia (gipsy/ortezy/stabilizatory) jest teraz ograniczona. Pozdrawiam Serdecznie.