Uszkodzenie nerwu pośrodkowego i łokciowego

Mam 19 lat. W skutek uszkodzenia nerwu pośrodkowego i łokciowego prawej dłoni cierpię na zanik mięśni dłoni. Zanik jest wyraźny. Miałem badanie Emg. Teraz udam się do ortopedy w sprawie łokcia i na rezonans magnetyczny w sprawie nerwu pośrodkowego. Czy mięśnie dłoni da się odbudować po potrzebnym leczeniu i rehabilitacji? Czy to możliwe? Chciałbym powrócić do pełnej sprawności, ale nie wiem czy tego typu zmiany są odwracane. Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobru,

Co było przyczyną uszkodzenia nerwów i w jakim stopniu są one uszkodzone? To podstawowe pytania na które musiałabym znać odpowiedź by Panu coś doradzić. Przede wszystkim proszę mieć na uwadze fakt, że regeneracja nerwu trwa dość długo. Przez ten okres czeka Pana żmudna, systematyczna fizjoterapia. Czy wróci Pan do pełnej sprawności? Na to pytanie powinien odpowiedzieć lekarz po szczegółowym wywiadzie i wykonaniu wszystkim potrzebnych badań. W dużej mierze w większość zależy to od Pana zaangażowania w leczenie i determinację. Proszę również zadbać o indywidualne ćwiczenia z doświadczonym fizjoterapeutą.

Pozdrawiam serdecznie.