Utrata na wadze i krztuszenie się podczas przełykania posiłków

Tato ma 80 lat.Od ok.2 miesiecy malo je.Jak juz to krztusi się,kasla jakby cos mu w gardle przeszkadzalo.Poniewaz tato trudno sie porusza,zamówiłem wizytę domową lekarza rodzinnego,który miał podejrzenia, .Skierował tatę do szpitala.Na izbie przyjęć zrobiono mu badania,podano kroplówkę.Ok.1.30 w nocy lekarz dyżurny zadzwonił,że pacjent nie wyraził zgody na leczenie szpitalne.Nie wiem teraz jak mogę pomoc tacie.Nic nie chce jesc,stracil duzo na wadze.Nie wiem co robić.Nie moge Go przekonac

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Duża utrata masy ciała oraz trudności w przełykaniu mogą być spowodowane chorobą nowotworową. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę ponownie porozmawiać z tatą i przekonać go aby wyraził zgodę na leczenie i diagnostykę.