Urojenia u męża i pogorszenie relacji z żona

dostalam od panstwa odpowiedz ,ktora potwierdza moje spostrzezenia dot.urojen,ze jest to najprwdopodobniej choroba psychiczna i zalecenia,ze maz powinien zaczac sie leczyc.tylko jak przekonac go,zeby poszedl do lekarza zwazywszy na to,ze jestem odbierana jako wrog w zmowie z wyimagowanymi przesladowcami.w chwili obecnej wogole sie do mnie nie odzywa i nie chce jesc jedzenia ktore jemu przygotuje.oprocz tego jego zachowanie jest calkiem normalne,pracuje i do innych odzywa sie normalnie.

Witam, wiem ze to trudna sytuacja dla bliskich, poniewaz w Polskim prawie to pacjent musi wyrażać zgodę na leczenie a nie zawsze jest w stanie. W momencie silnych urojeń moze Pani wezwać karetkę, lub zawiezc męża do szpitala psychiatrycznego. Zachęcam do konsultacji z psychiatra i ustalenia planu działania. Pozdrawiam

Pacjent (czyli mąż) musi wyrazić zgodę na leczenie, w tym umieszczenie w szpitalu. Chyba, że jego zachowanie zagraża zdrowiu lub życiu jego samego lub innych osób. Jeśli z innymi mąż rozmawia normalnie, może warto, aby do wizyty u lekarza zachęciła go neutralna osoba, której nie odbiera on w tym momencie wrogo?