Utrata przyjaciółki a depresja

witam.Zamykam sie powoli w sobie,Stracilam 1,5 miesiaca temu przyjaciółke przez wydawanie moich tajemnic i gadanie moich problemów rodzinnych,jak i to ze wyzywala mnie od dzi*** tak jak jej mama moja mama i kolega mojego chlopaka, a nic takiego nie robie jeszcze nie mialam stosunku i narazie go nie chce,moja kolejna przyjaciólka nic kompletnie juz mi nie mówi, ostatnio nikt nie chce mi pomóc,nie mam takiej osoby której moglabym sie wyzalic sa chlopaka meczyc nie chce i jeszcze sny o samobójstwie

Witam, to co Pani doświadczyła ze strony przyjaciółki, która zdradziła tajemnicę i zniszczyła zaufanie pokładane w przyjaźń, na poziomie emocjonalnym wiąże się z ogromnym rozczarowaniem, żalem i smutkiem. Takie doświadczenia jest bardzo raniące i odbiera wiarę w ludzi. Jednak ważne jest, aby to zdarzenie nie zaważyło na Pani ocenie innych osób. Ona Panią zraniła, jednak na świecie jest wiele osób wartych zaufania i umiejących cenić przyjaźń. Warto o tym porozmawiać z drugą przyjaciółką, co się z Panią dzieje po tej sytuacji i jak się Pani teraz czuje. W depresji bywa tak, że może nam się wydawać, że nikt nie chce nam pomóc, że ludzie nie chcą słuchać, że ich męczymy. Nagle świat staje się wrogi. Sny o samobójstwach mogą symbolizować nieświadomą złość, która w momencie takiego rozczarowania przyjaźnią musiała się pojawiać. To naturalne, że zdrada bliskiej osoby wzbudza złość. Pozdrawiam

Może warto porozmawiać z psychologiem? No psychologiem szkolnym? Mógłby razem z Panią przyjrzeć się temu, co się dzieje i poszukać możliwych rozwiązań. Warto, żeby nie była Pani z tym sama, poszukała wsparcia i możliwości działania, bronienia siebie.