Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak namówić mamę na wizytę u psychologa?

Moja mama ma 38 lat. Od kilku lat nie potrafi panować nad swoimi nerwami, czasami wybucha złością o drobiazgi. Wie, że jest to jej problem, ale uważa, że nie pójdzie do psychologa, bo to wstyd i zrobią z niej wariatkę (wydaje mi się, że dużo osób tak niestety uważa). Nie umiemy w domu wytłumaczyć jej, że to tylko pomoże. Proszę o radę, jak można to zrobić aby w końcu zdecydowała się na wizytę u psychologa, bo widzę jak to męczy i mamę i resztę domowników? Donia33
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Atrakcyjność u mężczyzn

Już nie tylko kobiety walczą o komplementy, chcą by doceniano ich wygląd i oglądano się za nimi na ulicy. Coraz więcej takich cech można odnaleźć wśród mężczyzn. Dr Aleksandra Borkowska opowiada o współczesnym zjawisku ? atrakcyjnego mężczyzny.

Witam!
Problemy z jakimi zmaga się Pani mama w swoim życiu mogą wpływać na jej samopoczucie i zachowanie. Dom jest miejscem, gdzie zwykle ludzie czują się bezpiecznie. Dlatego mama może rozładowywać swoje frustracje właśnie w domu na domownikach.
Dobrze, że Pani chce o nią zadbać i stara się ją zachęcać do skorzystania z pomocy psychologa. Warto zapewnić mamę o poufności spotkań z psychologiem. Oznacza to, że psycholog ma obowiązek zachować w tajemnicy wszystko, co powiedziała mama oraz on sam. Może Pani na początek zaproponować mamie skorzystanie z telefonu zaufania. W ten sposób będzie mogła porozmawiać z psychologiem nie uczestnicząc w bezpośredniej wizycie.
Polecam telefon dla osób w kryzysie emocjonalnym (116 123), bezpłatny i anonimowy. Możliwe, że taka rozmowa lub rozmowy mogą pomóc mamie w poradzeniu sobie z problemami lub wpłynąć na jej decyzję o wizycie u psychologa.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0

Witam. Proszę poszukać w sieci informacji, czym różni się psycholog od psychiatry i co robi psychoterapeuta; przeczytać też Mamie Kodeks Etyczny Psychologa. A poza tym kochać, wspierać i powtarzać że jest dla Pani ważna i że martwi się Pani o nią ale nie naciskać na wizytę. Decyzja należy do Mamy. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy