Utrata sensu życia i strach przed opinią innych a depresja

Witam Mieszkam po za granicami kraju. Mam partnera, stala prace i swoj kat. Jednak od kilku miesiecy stracilam sens swojego zycia. Nic mnie nie cieszy nie chce wychodzic z domu a w dzien wolny zdarza sie ze zostaje w lozku nawet do 16. Boje sie ludzi ich opini i krytyki. Jestem bardzo nerwowa dzieki temu dochodzi do powaznych awantur w domu. Nie moge na siebie patrzec w lustrze, wyzywam sie. Czy to jest depresja ? Czy potrzebuje pomocy psychologa ?

Obniżone poczucie nastroju połączone z obniżonym poczucie własnej wartości i odczuwaniem złości na siebie wskazują na duże prawdopodobieństwo, że boryka się Pani z jakimś zaburzeniem nastroju, być może to depresja. Proponuję skonsultować się z psychologiem.