Utworzenie się pęcherzyków wokół jednej z nerek

Witam Mam jedną nerke marska, wokół ktorej utworzyly się pecherzyki czynto są torbiele? Druga jest kompensacyjna i przerosnieta. Jestem po ostrym zapaleniu trzustki i mam lipidemie oraz przewlekłą depresję. Jestem po usunieciu pęcherzyka zolciowego i po przebytej kamicy nerkowej 1995 r. Od 2005 r.stwirdzona marskosc nerki. Dlaczego tworza sie te pęcherzyki i ostatnio spadam z wagi jednak ma ona tez wahania.

To zapewne drobne torbiele nerkowe. Jednak, aby konkretnie określić morfologię nerek najlepiej byłoby wykonać tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.