Uzależnienie chłopaka od gry online

.Witam. Od kilku miesięcy mieszkam z chłopakiem. Jakiś czas temu zaczął on grać w jakąś grę online.. na początku nie miałam z tym problemu bo grał on raz na jakiś czas jednak od pewnego czasu tzn. od jakichś 3 tygodni gra on non stop.. jak wstanie to od 7 do 1-2 w nocy. A najgorsze jest to że jak gra to nic go interesuje nawet ja.. totalnie mnie olewa przez tą grę. Czy jest to uzależnienie.? I jak mogę mu pomóc..?

Jak najbardziej może to wskazywać na uzależnienie od gier. W takim wypadku niezbędne jest podjecie psychoterapii, która na nowo pozwoli wrócić chłopakowi do normalnego funkcjonowania. Pani zadaniem w tym momencie jest namówienie go (najlepiej przez wskazanie korzyści z terapii płynących) do udania się do specjalisty. Są w Polsce ośrodki, które zajmują się stricte uzależnieniem od gier i Internetu - przypuszczam, że w Warszawie uda się Pani taką placówkę znaleźć. Powodzenia.

Rzeczywiście, zaniedbywanie innych sfer życia poza grą może wskazywać na uzależnienie. Metodą, która pozwala sobie poradzić z problemem jest terapia uzależnienia od gier. Można ją podjąć pod okiem specjalisty w ośrodku leczenia uzależnień behawioralnych (np. od gier). Zachęcam do poszukania takiego miejsca i skonsultowania sprawy ze specjalistą, który zasugeruje dalsze postępowanie. Powodzenia.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/