Uzależnienie od alkoholu i awanturowanie męża

Wwitam mam na imię żaneta mam dwoje dzieci córka lat 5 syn1.5 obecnie mieszkam w irlandii od roku za dwa tygodnie wracamy do kraju ale mam meza alkoholika zaczął tutaj pić już od 8 miesięcy a nawet 10 i to w dzień w dzień tłumacze mówię zakazuje i nic to nie daje dzieci się go boją bo jest nachalny awantury robi ale nie bije ale czasem boję się bo wpada w taki szał że trudno mi zapanowac nad nim czasem też mu zagroziła m że jak wrócimy do polski odejdę od niego nie rusza go to wcale

Witam,

Pani Żaneto, znalazła się Pani i Pani rodzina w bardzo trudnej sytuacji. Najlepiej byłoby, gdyby mąż skorzystał z leczenia, jednak z Pani opisu wynika, że odmawia takiej pomocy. Po powrocie do kraju Pani może udać się do psychologa po wsparcie dla siebie, razem być może uda się wypracować sposób by mąż zgłosił się na terapię. W ośrodku leczenia uzależnień w Parzymiechach wprowadzono nową metodę leczenia, która być może będzie właśnie korzystna dla Pani męża.

Pozdrawiam
Ewa Czernik