Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Vitotal dla mężczyzn a staranie z mężem o dziecko

Witam, staramy się z mężem o dziecko i mąż zastanawia się nad stosowaniem tabletek vitotal dla mężczyzn. Od 3 miesięcy (z drobnymi przerwami) mąż suplementuje: cynk, witaminę E, kwas foliowy, wcześniej trochę witaminy C. Mąż ma nieduże nadciśnienie tętnicze, bierze leki. Chcielibyśmy zmienić łykanie kilku tabletek na 1 i pomyśleliśmy o tabletkach vitotal dla mężczyzn, suplement może mieć mniejszą dawką tych witamin, które łykał do tej pory - z nastawieniem nie tylko na poczęcie dziecka ale i na ogólne uzupełnienie witamin. Czy Vitotal dla mężczyzn będzie odpowiedni. Czy mąż mógłby suplementować vitotal dla mężczyzn zamiast wymienionych wyżej witamin, które bierze w tym momencie? czy vitotal dla mężczyzn ma odpowiednią ilosć substancji, który wesprze organizm z nastawieniem na poczęcie dziecka. Zależy nam też na wzmocnieniu organizmu i ochronie przed infekcjami. Vitotal dla mężczyzn się do tego nadaje czy lepiej wybrać coś innego? Proszę o poradę i szczere sugestie.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Dzień dobry,

Przede wszystkim na samym początku powinni Państwo zmienić tryb życia na bardziej zdrowy - zwiększyć aktywność fizyczną oraz zmienić dietę!!
Nadwaga i otyłość, a także niedowaga negatywnie wpływają na płodność zarówno kobiety jak i mężczyzn, dlatego sugeruję wizytę u dietetyka.
Głownie należy suplementować kwas foliowy, który pod wpływem obróbki termicznej ulega inaktywacji. Witaminę E i selen można dostarczyć w diecie z orzechami brazylijskimi i ziarnami słonecznika.
Dzienne zapotrzebowanie na witaminę C pokryje szklanka soku pomarańczowego śweżo wyciśniętego.

Vitotal wcale nie ma fajnego składu. Lepszy skład ma BodyMax Plus.
Proszę pamiętać że żaden preparat nie zastąpi zdrowej diety.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy