W jaki sposób poprawić wygląd brzucha i ud?

Mam 170 cm wzrostu i ważę 69 kg. Nie podoba mi się moje ciało. Mam nieładny brzuch i grube uda, mimo że w roku szkolnym mam zapewniony codzienny wysiłek, dlatego że trenuję. W wakacje staram się biegać, mimo to nie udaje mi się zrzucić zbędnych kilogramów. Mam 15 lat.
15 LAT ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam!
Nie napisałaś jak wygląda aktualnie (oraz jak wyglądał w ciągu minionych kilku miesięcy) Twój sposób odżywiania, czy stosowałaś w tym czasie jakieś diety, czy masz szczególną "słabość" do jakichś posiłków. Bardzo ważne są w Twojej sytuacji także wymiary. Jeżeli trenujesz jest duża szansa, że część z Twoich "dodatkowych" kilogramów stanowi tkanka mięśniowa, która waży więcej niż tłuszcz, ale zajmuje mniejszą objętość.
W Twoim wieku nie powinnaś stosować diet ograniczających ilość kalorii, ponieważ organizm potrzebuje substancji budulcowych do rozwoju. Opisze pokrótce model zdrowego odżywiania, który przy dołączeniu aktywności fizycznej oraz cierpliwości daje rezultaty:
-> regularnie spożywane posiłki, najlepiej 5-6 razy dziennie,
->śniadanie do godziny po przebudzeniu,
->kolacja na ok. 3 h przed snem, najlepiej produkty czystobiałkowe,
->co najmniej 1,5 litra płynów/dobę (najlepiej woda, zielona/czerwona herbata),
->wyklucz nadmiar cukrów prostych (głownie słodycze) oraz tłuszczów nasyconych
(fast foody, masło, margaryna, tłuste smażone potrawy),
->jedz chude mięsa oraz ryby, warzywa oraz owoce,
->ogranicz produkty mączne- pieczywo oraz makarony, muesli i ziemniaki.
Zapotrzebowanie kaloryczne należy obliczyć w zależności od aktualnej aktywności fizycznej z nastawieniem na redukcję.

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna i trenujesz. Jedna z zalecanych form treningu nastawionego na redukcję to ćwiczenia aerobowe (najlepiej co najmniej 40 minut dziennie, ok. 5 razy w tygodniu. Do wyboru którykolwiek ze sportów: bieganie, pływanie, rower, rolki, skakanka, stepper, itp.) (pamiętaj o rozciąganiu!!!). Inną, bardziej skuteczną formą jest trening interwałowy - dla bardziej zaawansowanych.

Jeżeli nie jesteś zadowolona z poszczególnych partii ciała to równolegle powinnaś dołączyć ćwiczenia: na początku półbrzuszki (proste i skośne), nożyce, pompki, wymachy nóg, czy któryś z popularnych programów ćwiczeniowych, np. seria 8 minute, czy Tamilee Webb, A6W.
Zarówno dieta, jak i treningi wymagają cierpliwości, ale dają rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie!
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty