W jaki sposób schudnąć 4 kg w miesiąc?

Hej! Mam na imię Michał, mam prawie 19 lat, wzrost 176 cm i wagę 81 kg. Z różnych internetowych liczników wyliczyłem, że moje BMI to 26,1> 25, a więc nadwaga, wyliczyłem także że {jeśli można wierzyć licznikom} moja idealna waga wynosi 74 kg, a więc 81-74=7.Na forum wyczytałem, że miesięczna optymalna ilość straconych kilogramów wynosi 4. Sposób odżywiania: 3 posiłki: Śniadania:godz. od 5.3o do7,oo {zależy od tego na którą mam do szkoły} jem kanapki {3 lub 4 z chleba jasnego i słodzona herbata} Obiady: godz 14.oo do 16.oo Zupy {rzadko jarzynowe} lub dania mięsne {smażone lub gulasze} z ziemniakami i surówką ze słoika {w zalewie octowej lub korniszonki} w piątki jajko sadzone lub ryby. Kolacje:18.30 do 19.30 kanapki {3 lub 4 i słodzona herbata} Między posiłkami kawa lub herbata lub napoje gazowane {cola lub woda mineralna gazowana z sokiem owocowym}-nie jestem nałogowym herbaciarzem ani kawoszem. Przepadam za chipsami. Dodam że lubię owoce wszystkie oprócz awokado, mango, kaki i kokosów, śmiało mogę dodać, że owoce szybko znikają z mojego stołu i w dużych ilościach, lubię jogurty mleko i całą resztę nabiału pitnego. Sport: wf 3h /tydzień po szkole nie ćwiczę wcale, istnieje możliwość dłuższego wyjścia z psem {30 min. po godz 19.00} i 1h basenu w soboty. Dodam, że jestem nałogowym palaczem{już nad tym pracuję}.Tryb życia ogólnie siedzący/leżący. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga nikt nie ma cukrzycy itd. itp. Nie choruję na żadne choroby. Interesuje mnie dieta dzięki której uda mi się schudnąć 4 kg/mies lub więcej/mniej jeśli było by to zdrowe lub wskazane, dopasowana najlepiej tak by moje wyniki w nauce nie pogorszyły się przez dietę lub taka, która wspomogła by mnie w rzucaniu palenia. Na koniec dodam, że duży wysiłek fizyczny na siłowni nie wchodzi w grę, ponieważ po 8h w szkole nie chce mi się nic {po obiedzie zazwyczaj chodzę spać na 1h - 1,5h } a na sen nocny udaję się w okolicach 22.oo- 23.oo. Proszę o w skazówki dotyczące diety, samej diety lub podlinkowania do jakiejś innej diety odpowiedniej dla mnie lub ułożenie diety tygodniowej lub chociaż 3 dniowej. Za odpowiedzi z góry dziękuję :D
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wskazuje na nadwagę, ale zanim zaczniesz się odchudzać zmierz swój obwód w pasie. Jeśli wynosi powyżej 94 cm, wtedy jest sygnał do walki ze zbędnymi kilogramami. Jeśli nie chcesz dopuścić do większej nadwagi i zachować zdrowie na dłużej proponuję zacząć stosować zdrowe nawyki żywieniowe.

Co to znaczy?
1. Jedz 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny
2. Posiłki powinny być małe objętościowo i spożywane powoli
3. Codziennie spożywaj
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych
2 porcje tłuszczów roślinnych (2 łyżki oliwy lub oleju roślinnego)
1 porcję mięsa, ryby lub ich zamienników (nasiona warzyw strączkowych)
4. Unikaj pieczywa białego- zastąp je pełnoziarnistym
5. Pij herbatę i kawę bez cukru
6. Unikaj, tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, gazowanych napoji, słodyczy, chipsów, tłustych przekąsek, ciastek i gotowych dań.
7. Pij, co najmniej 1,5 l niegazowanej, niesmakowej wody dziennie
8. Jeśli nie możesz obejść się bez przekąsek, wybieraj zdrowe. Więcej znajdziesz o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski.
9. Ćwicz przynajmniej 30 minut dziennie

Jeśli będziesz się stosował do tych prostych zaleceń Twoja waga powinna szybko (przez około 2 miesiące) powrócić do normy. Pamiętaj, że zdrowe nawyki żywieniowe procentują przez całe życie nie tylko utrzymaniem prawidłowej wagi, ale i zdrowiem.

Powodzenia!