W jaki sposób stosować dietę redukcyjną?

Witam, Mam takie pytanie odnośnie stosowanie diety redukcyjnej( dieta od dietetyka-racjonalna-5 posiłków-bez głodzenia)w trakcie jej stosowania masa ciała spada i jest super natomiast mam taki problem że gdy trafią się np urodziny i wiadomo zje się to co solenizant serwuje(nie jest to ani trochę fit-czyli tort, bigos, sałaki z majonezem) Masa ciała nawet po jednym tskim dniu odskakuje nawet o plus 3-4 kg... taki stan utrzymuje się nawet do 1,5 tygodnia...zanim masa nie wróci do już osiągnietej

Witam

Oczywiście to nie tylko zależy od tego co poda solenizant tylko w jakich odstępach gość zje ten bigos i tort czy popije wodą i jakie ilości będą tego zjedzone. To że trafiamy na imprezę i nie mamy wpływu na menu to nie znaczy żeby od 17-22 non stop jeść. Newet jeśli potrawy stoją na stołach możemy zjeść np trochę bigosu, za 2 godziny tort, za 2 godziny sałatkę z majonezem. W takiej sytuacji nie będziemy mieli 4 kg więcej i łatwiej poradzimy sobie w kolejnych dniach diety. Zachęcam też wybierać mniejsze zło.. np mięso pieczone jak schab w śliwce będzie lepsze od schabowego w panierce.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Witam serdecznie,

oczywiście nie powinno się odmawiać solenizantowi jednak proszę się nie objadać przy takich okazjach. Jeżeli jest to jednodiowe odstępstwo od diety to waga nie powinna aż tak szybko wzrastac i tak długo się utrzymywać.
Najlepiej jak skonsultuje Pani sprawę z dietetykiem prowadzącym.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam.Wiadomo że jak idziemy na imprezę to jemy co gospodarz serwuje ale w tedy zachowujemy odstęp miedzy posiłkami i umiar w jedzeniu czyli się nie objadać.I pytanie czy było o tym wspomniane prowadzącemu dietetykowi.
Pozdrawiam
Mgr Monika Konieczna
dietetyk Grodków