Wady i zalety gotowania na płycie indukcyjnej

Czy gotowanie na płycie indukcyjnej jest szkodliwe? Niestety w bloku nie ma podłączenia do gazu i teraz nie wiem czy zostawić tę indukcję, czy może zamienić na płytę ceramiczną lub elektryczną. A może kupić przenośną kuchenkę gazową? Tylko czy to będzie ekonomiczne?

Witam,

Gotowanie na płcie indukcyjnej nie wpływa inaczej na żywność jak gotowanie na gazie itp.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Witam serdecznie!
Głównym plusem gotowania na płycie indukcyjnej jest zaoszczędzony czas. Posiłki przygotowane w ten sposób gotuje się szybciej. Płytka grzeje naczynie na całej powierzchni i posiłki są równomiernie podgrzane. Gotowanie na gazie może okazać się niebezpieczne, gdy kipiąca woda zaleje palnik. Trzeba kontrolować, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się gazu. Podczas gotowania na kuchence gazowej czujemy również nieprzyjemny zapach i musimy zadbać o lepszą pielęgnacje mebli, ponieważ osadza się na nich tłusty nalot.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska