Waga 59 kg przy 158 cm wzrostu u 18-latki

Hej. Mam 18 lat, 158cm wzrostu i wazę 59. Okropnie to wyglada . Chciałabym schudnąć tylko nie wiem jak . Proszę o pomoc

Witam,
Problem nadmiernej masy ciała i złego samopoczucia, które z tego wynika jest bardzo poważny, szczególnie dla młodej dziewczyny. Jeżeli obliczymy dla Ciebie BMI (które jest jednym z podstawowych liczbowych narzędzi pozwalających określić nadwagę dla osób o typowej sylwetce) wynosi ono 23.6, przy czym norma zakłada poziom od 20-25, przy idealnej masie ciała jeżeli BMI osiąga 22. Jak widać na podstawie tego parametru nie masz nadwagi, nie jest Ci też daleko do ideału. Nie oznacza to oczywiście, że możesz poprawić nic w swoim wyglądzie. Jednak biorąc pod uwagę Twój młody wiek (organizm jest ciągle w okresie rozwojowym i potrzebuje w tym celu dostarczania wielu cennych składników) polecam wizytę u dietetyka. Profesjonalista przeanalizuje Twój skład ciała, przepyta w zakresie tego co jesz (często sama zmiana jednych produktów na inne w diecie może wywołać spadek masy ciała) i dobierze takie postępowanie, które pomoże Ci osiągnąć wymarzony efekt jednocześnie nie szkodząc i nie powodując osłabienia, które będzie przeszkadzać w codziennym życiu, oraz co najważniejsze zapobiegnie szybkiemu powrotowi wyjściowej masy ciała lub wyższej. Ponadto polecam trening, gdyż o tym czy wyglądamy atrakcyjnie znacznie częściej decycuje nie tkanka tłuszczowa pod skórą, tylko odpowiednio wyrzeźbiona tkanka mięśniowa. Trening nada Twojemu ciała odpowiednią elastyczność, napięcie i poprawi jędrność skóry (kluczowe jeżeli rzeczywiście będziesz się odchudzać). A co najważniejsze spowoduje wytworzenie dużej ilości hormonów szczęścia, więc będziesz się lepiej ze sobą czuła (a wiele badań sugeruje, że w naturalny sposób ludzie szczęśliwi nie mają problemów z utrzymaniem pożądanej masy ciała). Życzę powodzenia.

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska