Waga ciała: czy jest właściwa dla nastolatka?

Mam 15 lat, 1,91 m wzrostu i ważę 93-94 kg. Ile powinnem ważyć i jeśli moja waga jest za duża, jakie ćwiczenia powinienem uprawiać? Pozdrawiam. Proszę o szybką odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Podane wartości masy ciała oraz wzrostu wykraczają poza ogólnie przyjęte wartości zawarte w siatkach centylowych. Nadmierny wzrost może być wynikiem zaburzeń hormonalnych lub innych schorzeń. Warto wspomnieć, że zaistniała sytuacja może okazać się niegroźna ze względu na inne czynniki (np. wysoki wzrost rodziców), które mogły ją spowodować. Dla pewności warto zasięgnąć opinii specjalisty pediatry, który wieloaspektowo oceni prawidłowość rozwoju oraz wykluczy ewentualne czynniki chorobowe.