Wartości odżywcze budyniu

Witam czy budyń na diecie jest wskazany? ogólnie czy budyń tuczy? czy są to same węglowodany i skrobia czy ma jakieś wartości odżywcze?
ponad rok temu

Dzień dobry,
Dieta to sposób żywienia.
Każdy ma inne zapotrzebowanie kaloryczne, i każda dieta zawiera inną ilość kalorii.
Budyń przygotowuje się z mleka oraz skrobi ziemniaczanej
1 porcja (ok. 1 szklanka) to 200 ml i 20 g skrobi. Tak więc budyń to nie tylko węglowodany złożone i proste (cukier), ale także pełnowartościowe białko i witaminy A,D.
Ważne jest ile zjesz budyniu, jak często i jaką ilość kalorii zawiera Twoja dieta.

Witam,
Budyń przy diecie np. odchudzającej nie jest zabroniony. Należy jednak pamiętać, aby zachować umiar, np. 2-3 razy w miesiącu.
Jego wartość kaloryczna jest po części uzależniona od zawartości cukru, najlepiej samemu spróbować zrobić budyń, wtedy można regulować dodatek cukru.
Budyń to nie tylko węglowodany i skrobia (choć ich jest najwięcej), w skład wchodzą białka oraz jest źródłem witamin takich jak witamina A, witaminy z grupy B, beta karotenu, witaminy D i kwasu foliowego.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka