Wdychanie pyłów przy włóknie szklanym

Witam Mam pytanie ostatnio pracowałem przy włóknie szklanym i trochę się nawdychałem pyłków ( aż na języku czułem ) i tu moje pytanie czy mogę się spodziewać w przyszłości chorób płuc i dróg oddechowych czy płuca same się oczyszczają (i po jakim czasie ) i czy jak będę uprawiał sport np. bieganie to przyspieszę oczyszczanie płuc ... i jak dużo w takich sytuacjach daje maseczka ochronna

Piotr Pilarski

Jednorazowe narażenie nie ma wpływu jednak długotrwałe narażenie latami może mieć negatywny wpływ na zdrowie i wywołać w przyszłości pylicę.

Pozdrawiam.